Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (2023)

Indonezyjska wyspa Bali to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży dla turystów z całego świata. Choć ruch turystyczny jest na niej potężny, nie brakuje dzikich, nieskażonych ręką człowieka miejsc. Planując wyjazd możemy mieć pewność, że spędzimy wakacje wśród piaszczystych plaż, niezwykłych widoków i egzotycznej, bujnej roślinności. Kiedy najlepiej jechać na Bali? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i tego, jakie mamy plany na aktywny wypoczynek.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (1)

Spis treści:

1Bali– kiedy jechać?

2Balipogoda styczeń

3Balipogoda luty

4Balipogoda marzec

5Balipogoda kwiecień

6Balipogoda maj

7Balipogoda czerwiec

8Balipogoda lipiec

9Balipogoda sierpień

10Balipogoda wrzesień

11Balipogoda październik

12Balipogoda listopad

13Balipogoda grudzień

Bali– kiedy jechać?

Wyspa Bali leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego. W tym rejonie świata występują tylko dwie pory roku – sucha i deszczowa. Poda deszczowa na Bali oficjalnie trwa od października do kwietnia. Oczywiście, poza tym sezonem również zdarzają się opady deszczu. A sam sezon deszczowy nie jest żadnym zagrożeniem dla wspaniałych wakacji.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (3)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (4)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (5)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (6)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (7)

od:
4 230 zł

Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

pokaż oferty

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (8)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (9)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (10)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (11)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (12)

pokaż oferty

Jeśli zastanawiamy się, kiedy na Bali najlepiej spędzić wakacje, odpowiedzią może być: o każdej porze roku. Pamiętajmy również, że wszelkie obserwacje i prognozy pogody mogą być nie do końca sprawdzone. Klimat w Indonezji, podobnie jak w przypadku innych regionów świata, mocno się zmienia. Granice pory suchej i deszczowej, które kiedyś były dosyć sztywne, teraz często się przesuwają. Dlatego też, jeśli marzą nam się rajskie wakacje na Bali, pogoda nie powinna być wyznacznikiem terminu naszego wyjazdu.

 • Temperatura w styczniu:☀️ od 28 °Cdo 29 °C| opady:☔ duże
 • Temperatura w lutym:☀️ od 28 °Cdo 30 °C| opady:☔ duże
 • Temperatura w marcu:☀️ od 28 °Cdo 29 °C| opady:☔ duże
 • Temperatura w kwietniu:☀️ od 29 °Cdo 31 °C| opady:☔ duże
 • Temperatura w maju:☀️ od 28 °Cdo 30 °C| opady:☔ średnie
 • Temperatura w czerwcu:☀️ od 27 °Cdo 29 °C| opady:☔ średnie
 • Temperatura w lipcu:☀️ od 26 °Cdo 29 °C| opady:☔ średnie
 • Temperatura w sierpniu:☀️ od 26 °Cdo 28 °C| opady:☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:☀️ od 26 °Cdo 29 °C| opady:☔ małe
 • Temperatura w październiku:☀️ od 28 °Cdo 30 °C| opady: ☔ średnie
 • Temperatura w listopadzie:☀️ od 28 °Cdo 31 °C| opady:☔ duże
 • Temperatura w grudniu:☀️ od 28 °Cdo 30 °C| opady:☔ duże

Balipogoda styczeń

Pogoda na Bali w styczniu jest najchłodniejsza w skali całego roku. Oczywiście, nie oznacza to, że możemy spodziewać się znanych z naszych stref klimatycznych zimowych chłodów. Średnia temperatura w styczniu to około 26 stopni w dzień. W nocy spada natomiast o kilka stopni. Dobowe amplitudy powietrza są dosyć niewielkie i utrzymują się na poziomie 4-5 stopni. Czyli także w nocy jest przyjemnie ciepło. W styczniu na Bali pada też najwięcej deszczu, może więc być dosyć wilgotno. Jednak nawet największe opady trwają zwykle kilka godzin, a zaraz po nich wychodzi słońce.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (13)

Jeśli nie mamy pomysłu, kiedy jechać na Bali, warto rozważyć początek roku także ze względu na sporo niższe ceny. Ruch turystyczny jest w tym czasie dużo mniejszy, a więc taniej będzie w hotelach, restauracjach oraz w większości atrakcji turystycznych. Sezon na Bali nie jest więc żadnym wyznacznikiem udanych wakacji – poza sezonem może być równie ciekawie, a przy okazji nieco taniej.

Balipogoda luty

Jeśli wybieramy się na Bali w lutym, możemy spodziewać się dosyć podobnej pogody, jak w styczniu. Średnie temperatury w ciągu dnia to 28 stopni, a więc są to warunki idealne na plażowanie i opalanie.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (14)

Kiedy na Bali wybieramy się w lutym, musimy liczyć się z dużym ryzykiem opadów. Dni deszczowych może być od 8 do 16, ale też warto pamiętać, że deszcz nie pada regularnie na terenie całej wyspy. Najwięcej deszczu, do 3000 mm spada w górach, natomiast na wybrzeżu jest go dużo mniej. Najmniej deszczu jest na północnym wybrzeżu, które jest chronione przed opadami przez wysokie góry. Nawet, jeśli w innych rejonach wyspy jest deszczowo, na północy zwykle jest sucho i przyjemnie.

Balipogoda marzec

W marcu na Bali jest ciepło – od 28 do 30 stopni, a także dosyć wilgotno ze względu na często padające deszcze. W tym czasie siła opadów jest już jednak mniejsza niż w szczycie sezonu deszczowego. W trakcie marcowych wakacji na Bali pora deszczowa nie powinna już być zbyt mocno dokuczliwa. Może się nawet zdarzyć, że całe tygodniowe czy 10-dniowe wakacje spędzimy w pięknej pogodzie i uda nam się zwiedzić Bali suchą nogą.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (15)

Pogoda w marcu na Bali to dobry czas dla osób, które nie planują całych wakacji spędzić na plaży. Pojawiające się od czasu do czasu opady deszczu oczyszczają powietrze, dzięki czemu o wiele przyjemniej jest zwiedzać wyspę, szczególnie w jej wymagających, górskich rejonach.

Balipogoda kwiecień

Kwiecień to czas, kiedy na Bali powoli ustępuje pora deszczowa. Temperatury utrzymują się na poziomie 28-30 stopni, jednak wilgotność powietrza jest dużo niższa. Najczęściej w skali miesiąca jest tylko kilka dni opadów. Jeśli więc zastanawiamy się, kiedy jechać na Bali, a nie chcemy trafić na największy ruch turystyczny, wakacje w kwietniu mogą być dobrym pomysłem. W tym czasie jest sporo taniej niż w szczycie sezonu, łatwiej jest znaleźć wolne miejsca w hotelach. O wiele przyjemniej zwiedza się też atrakcje turystyczne, gdy nie ma zbyt dużych tłumów turystów.

Balipogoda maj

Maj jest zdecydowanie najcieplejszym miesiącem na Bali, w tym czasie temperatura wynosi około 30 stopni. Wilgotność powietrza nie jest jednak zbyt duża – jest przyjemnie i sucho, dlatego też upał nie jest zbyt mocno odczuwalny. Maj to także czas, kiedy na Bali startuje wzmożony ruch turystyczny. Jeśli więc właśnie w tym miesiącu planujemy nasze rajskie wakacje, warto o nich pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę może być nieco trudno znaleźć wolne miejsca w hotelach.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (16)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (17)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (18)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (19)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (20)

od:
4 230 zł

Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

pokaż oferty

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (21)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (22)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (23)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (24)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (25)

pokaż oferty

Wyjazd na Bali w maju to doskonała pora dla osób, które planują nie tylko leniwy wypoczynek na rajskich plażach, ale również aktywne zwiedzanie. Temperatura i wilgotność powietrza są doskonałe do eksploracji wyspy, pieszych wędrówek po lasach i górach, a także do uprawiania sportów wodnych.

Balipogoda czerwiec

W czerwcu na bali średnia temperatura powietrza wynosi 27 stopni. Pogoda jest więc idealna do plażowania i morskich kąpieli w ciepłym oceanie. Oprócz tego, że jest ciepło, jest też bardzo sucho. Średnia liczba dni deszczowych to zaledwie 5. Kiedy na Bali wybierzemy się w czerwcu, możemy mieć więc pewność, że pogoda będzie idealnie wakacyjna.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (26)

Nawet, jeśli pojawią się deszcze, będą one dosyć gwałtowne, ale krótkotrwałe. Deszcz w czerwcu świetnie oczyszcza powietrze, a jednocześnie podsyca zieleń egzotycznych roślinności, która jest jedną z największych atrakcji wyspy.

Balipogoda lipiec

Turyści szukający najlepszej pory, kiedy lecieć na Bali, powinni rozważyć wakacje w lipcu. W tym czasie na wyspie panuje szczyt sezonu turystycznego. Doskonała pogoda, mnóstwo słońca oraz ciepła, krystaliczna woda to gwarancja wyjątkowo udanych wakacji.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (27)

W lipcu na bali jest średnio 27 stopni w ciągu dnia – jest więc ciepło, ale nie ma trudnych do wytrzymania upałów. Średnia liczba dni deszczowych to zaledwie 4, a warto pamiętać, że w ciągu dnia deszczowego deszcz może padać zaledwie przez pół godziny. Mamy więc niemal stuprocentową gwarancję słonecznej pogody przez cały urlop.

Balipogoda sierpień

Zastanawiając się, kiedy jechać na Bali, warto również wziąć pod uwagę sierpień. To środek sezonu turystycznego, między innymi ze względu na doskonałą pogodę w tym czasie. W sierpniu obserwujemy najmniejszą liczbę dni deszczowych w ciągu roku – zaledwie 3. Zdarzają się też lata, gdy deszcz nie pada wcale.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (28)

Sierpniowe Bali to świetne miejsce nie tylko dla miłośników plażowania, ale również nurkowania. Morze jest wtedy wyjątkowo spokojne, przejrzyste i tworzy idealne warunki do podwodnych wędrówek. W tym czasie wypoczynek na Bali jest też idealny dla surferów, którzy mogą korzystać z uroków szusowania po falach.

Balipogoda wrzesień

Jeśli planujemy wrześniowy wyjazd na Bali, temperatura nadal będzie wyjątkowo wakacyjna. Średnie miesięczne temperatury w ciągu dnia to 27-28 stopni. Jest nie tylko ciepło, ale również bardzo sucho – ryzyko opadów we wrześniu jest bowiem niewielkie.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (29)

W tym czasie można zaobserwować nieco zmniejszony ruch turystyczny. A kiedy na Bali jest mniej turystów, automatycznie obniżają się ceny produktów i usług. Osoby, które wybiorą się na wakacje we wrześniu, mogą więc liczyć na korzystniejsze ceny niż w szczycie sezonu.

Balipogoda październik

Gdy rozważamy, kiedy najlepiej lecieć na Bali, niekoniecznie musimy brać pod uwagę jedynie miesiące w porze suchej. Co prawda październik na wyspie zwiastuje już powoli nadejście pory deszczowej, nadal jednak są tu idealne warunki do różnych form wypoczynku. Temperatura powietrza w ciągu dnia utrzymuje się średnio na poziomie 27 stopni.

Liczba dni deszczowych rośnie do około 8. Najwięcej jednak pada w rejonach górskich. Jeśli zaplanujemy wakacje na północnym wybrzeżu, możemy się spodziewać jedynie krótkich, przelotnych opadów deszczu. Nie przeszkodzą nam one w wypoczynku, a jedynie nieco oczyszczą suche powietrze. Pamiętajmy też, że woda w oceanie jest tu ciepła przez cały rok – można więc korzystać z kąpieli przy rajskich plażach także wtedy, gdy w naszej strefie klimatycznej panują jesień i zima.

Balipogoda listopad

Listopad na Bali to już pora deszczowa w pełni – w ciągu 30 dni można zaobserwować nawet 13 dni deszczowych. Jednak deszcze nie rozkładają się równomiernie na terenie całej wyspy. Na północnym i południowym wybrzeżu jest ciepło, słonecznie, a jeśli pojawia się ulewa, trwa dosyć krótko. Jeśli szukamy pory, kiedy jechać na Bali i nie wypoczywać w tłumie turystów, wakacje w listopadzie z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (30)

Pomimo ryzyka deszczu, możemy mieć pewność, że do ponurej, listopadowej Polski wrócimy ze słoneczną opalenizną i mnóstwem gorących wspomnień. Owszem, opady mogą nas co jakiś czas zatrzymać na dłużej w hotelu, ale z pewnością nie zabraknie też pięknej, słonecznej pogody, która pozwoli na korzystanie z rajskiego wypoczynku oraz na zwiedzanie atrakcji wyspy.

Balipogoda grudzień

W grudniu na Bali nadal jest ciepło, około 27 stopni Celsjusza. Temperatura w ciągu całego roku praktycznie nie spada poniżej 26 stopni. Ciepła jest również woda, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby codziennie kąpać się w przyjemnej, krystalicznej wodzie. Dni deszczowych jest już sporo, bo w skali miesiąca 13. Nie oznacza to jednak, że pada dzień w dzień i przez całą dobę.

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (31)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (32)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (33)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (34)Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (35)

od:
4 230 zł

Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

pokaż oferty

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (36)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (37)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (38)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (39)

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (40)

pokaż oferty

Jeśli nie wiemy, kiedy jechać na Bali, a jednocześnie chcemy się wybrać poza sezonem turystycznym, grudzień może być czasem doskonałym. Owszem, deszcz może się pojawiać regularnie, ale nigdy nie pada przez cały dzień. Będzie więc czas na zwiedzanie oraz korzystanie z większości atrakcji na wyspie. Decydując się na wakacje na Bali w grudniu, możemy spędzić Boże Narodzenie i sylwestra w iście rajskich warunkach, na plaży i podczas kąpieli w oceanie.

Czytaj również:

Domki na wodzie malediwy

Bali - pogoda. Kiedy jechać na Bali? 🏝️ - Turystyczny Ninja (41)

Kiedy jest pora deszczowa na Bali?

Od listopada do kwietnia

Jaki jest najcieplejszy miesiąc na Bali?

Na Bali cały rok jest gorący, jednak najwyższe temperatury są w listopadzie

Kiedy najlepiej lecieć na Bali?

Najlepszym okresem na wakacje na Bali jest czas od czerwca do października

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Tish Haag

Last Updated: 01/28/2023

Views: 6102

Rating: 4.7 / 5 (67 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Tish Haag

Birthday: 1999-11-18

Address: 30256 Tara Expressway, Kutchburgh, VT 92892-0078

Phone: +4215847628708

Job: Internal Consulting Engineer

Hobby: Roller skating, Roller skating, Kayaking, Flying, Graffiti, Ghost hunting, scrapbook

Introduction: My name is Tish Haag, I am a excited, delightful, curious, beautiful, agreeable, enchanting, fancy person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.